04.09.2015 | 10:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ministerstvo zemědělství zavádí nový nákupní systém

Ministerstvo zemědělství spouští systém pro nákup informačních a komunikačních technologií (ICT) pro ministerstvo zemědělství a jeho resortní organizace. Ve Věstníku veřejných zakázek tak vznikne „tržiště“ pro zjednodušený nákup nadlimitních veřejných zakázek, které budou v rámci resortu sloučeny. Informoval o tom tiskový mluvčí ministerstva Hynek Jordán s tím, že půjde například o dodávky serverů, paměťových médií, výpočetní techniky včetně skenerů, tiskáren, grafických tabletů a počítačů.

„Ministerstvo jako centrální zadavatel zřídilo dynamický nákupní systém na prostředky ICT na období dvou let s předpokládanou hodnotou 250 milionů korun bez DPH. První kolo nákupu počítačů bylo vyhlášeno na konci srpna 2015. Od zavedení tohoto způsobu si slibujeme zefektivnění nakupování Ministerstva zemědělství a jeho resortních organizací jak ve smyslu snížení ceny, tak dosažení potřebné kvality,“ řekl první náměstek ministra Jiří Jirsa.

Díky zavedení dalších centrálních dynamických nákupních systémů předpokládá MZe v budoucnu zjednodušení a zrychlení pořizování obecně dostupného zboží, služeb a případně stavebních prací. Odkaz na dynamický nákupní systém ministerstva zemědělství lze najít na adrese https://zakazky.eagri.cz/dns_display_25.html

*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down