19.09.2006 | 02:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ministerstvo životního prostředí má tři nové náměstky

Nový ministr životního prostředí Petr Kalaš dnes oznámil jména tří nových náměstků. Náměstkyní pro politiku a ekonomii bude Rut Bízková, legislativu a zahraničí bude řídit Jan Dusík a technickou ochranu životního prostředí svěřil Kalaš Karlu Bláhovi. Z dosavadních náměstků zůstal ve funkci šéf ochrany přírody František Pojer. Personální změny mají podle Kalaše vést k prosazení nových priorit.

Za důležitou oblast ochrany životního prostředí považuje Kalaš zhoršující se stav ovzduší a klimatu Země. Příčiny vidí především v rostoucím znečištění způsobeném dopravou, lokálním topením a neefektivním zacházením s energií. Podle názoru Kalaše by úřad měl úzce spolupracovat s ostatními ministerstvy. Zřídil proto i expertní tým, který by měl přispět k vyšší kvalifikovanosti rozhodnutí jeho ministerstva.
Kalaš klade důraz na ekonomické nástroje ochrany životního prostředí. Dává přednost ekonomické motivaci, která poskytuje prostor pro podnikatelskou iniciativu a osobní volbu. Aby měl lepší přehled o financích, kterými ministerstvo disponuje, zadal ministr Kalaš audity všech smluv uzavřených na ministerstvu. Připravuje i audit Státního fondu životního prostředí a personální audit ministerstva.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down