Ministerstvo životního prostředí rozdělilo na 88 ekologických projektů

Na realizaci 88 projektů letos poputuje celkem 20 milionů korun, které každoročně rozděluje ministerstvo životního prostředí mezi neziskové organizace. Úřad přispěje například na ochranu netopýrů, likvidaci invazních druhů rostlin nebo provozování sítě záchranných stanic pro handicapované živočichy.

S grantem ministerstva bude letos vycházet řada environmentálních časopisů, jako Sedmá generace, EkoList, zpravodaj ekologické výchovy Bedrník nebo časopis brněnských ochránců přírody Veronica. Do soutěže, jejíž výsledky v uplynulém týdnu schválil ministr životního prostředí Libor Ambrozek, poslali na podzim uchazeči 378 projektů. Stejně jako v předchozích letech i letos převyšovala celková požadovaná částka 20 milionů několikanásobně.
„Je nám líto, že nemůžeme podpořit více projektů, protože mnohé z těch odmítnutých jsou také velmi kvalitní. Doufám, že žadatelé s nimi uspějí u některého z jiných potenciálních donorů,“ sdělil ředitel odboru vnějších vztahů ministerstva Jakub Kašpar. Mezi občanskými sdruženími a obecně prospěšnými společnostmi, jejichž činnost ministerstvo podpoří, jsou velké organizace, jako je Český svaz ochránců přírody, Hnutí Duha, Arnika nebo Česká společnost ornitologická, tak menší Sdružení Krajina, Ametyst Plzeň nebo Ornita. Projekty se týkaly ochrany přírody krajiny, zapojení veřejnosti do rozhodování o životním prostředí, udržitelného rozvoje a environmentální výchovy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *