Ministr Chalupa k situaci v NP Šumava

K současné situaci v Národním parku Šumava, kde aktivisté blokují lokalitu na Ztraceném kvůli těžbě kůrovcového dřeva, se vyjádřil v následujícím stanovisku ministr životního prostředí Tomáš Chalupa.

„Šumavu nelze ponechat napospas kůrovci, jak to činili mí zelení předchůdci. Důsledkem je pouze zničení rozsáhlých ploch šumavských lesů, tedy poškození nejen soukromého, obecního a státního majetku, ale hlavně přírody jako takové.
Jsem přesvědčen, že s kůrovcem musíme rozumě bojovat, ne ho chránit. Naopak – chránit máme šumavskou přírodu, a to před každým a vším, co ji ničí. Plně chápu a rozumím rozhořčení místních lidí i jejich volených zástupců.
Děkuji všem, kteří se slušným a korektním způsobem podílejí na řešení této složité situace. Zároveň je pro mne těžko pochopitelné, že Hnutí Duha, spolufinancované z peněz daňových poplatníků, nadále nerespektuje rozhodnutí soudu. Tvrzení, že s protesty, které zorganizovalo a se kterými se mnoho dní chlubilo, nemá najednou nic společného, je absurdní a žádný soudný člověk mu nemůže věřit.“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *