11.09.2000 | 10:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ministr Fencl je na návštěvě Irska

Ministr zemědělství Jan Fencl dnes zahájil dvoudenní návštěvu Irska. Jak sdělil tiskový mluvčí MZe Pavel Kovář, setká s tamním s ministrem zemědělství, potravinářství a venkovského rozvoje Joem Walshem, předsedou Společného výboru pro zemědělství obou komor irského parlamentu Johnem Brownem, představiteli Úřadu pro bezpečnost potravin. Ministr Fencl zavítá také na mléčnou farmu. Bude jednat také s představiteli Irské potravinářské rady – vládní agentury, která propaguje irské potraviny a nápoje doma i v zahraničí.

Nejvýznamnějším odvětvím irského zemědělství, které i přes určitý pokles stále zůstává významným odvětvím národního hospodářství, je výroba mléka a chov skotu, jež představují 67 procent celkové zemědělské produkce. Více než polovina zemědělské produkce se vyváží a ve vývozu stoupí podíl zpracovaných produktů. Nejdůležitějšími exportními komoditami jsou hovězí maso, mléko, máslo, sýry a také vepřové a skopové maso a ryby.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down