13.10.2000 | 12:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ministr Fencl očekává prohloubení agrárního obchodu s Tureckem

Včera se ministr zemědělství Jan Fencl vrátil z dvoudenní návštěvy Turecka, kde doprovázel prezidenta Václava Havla. Jaký byl účel této cesty, odpověděl ministr týdeníku Zemědělec:

„Česko – turecké vztahy jsou v posledním desetiletí na velkém vzestupu. To potvrzuje rozvíjející se vzájemná politická, hospodářská a obchodní spolupráce. Účelem mé návštěvy, v rámci doprovodu pana prezidenta, bylo potvrzení intenzivní spolupráce mezi oběma resorty, a zároveň navázalo na pobyt a jednání s tureckou stranou vedenou ministrem zemědělství a rozvoje venkova Hüsnü Yusuf Gökalpem letos v září, kdy jsme podepsali dohodu o spolupráci v zemědělství a potravinářském průmyslu. Na ni navazují právě podepsané mezivládní dohody o veterinární spolupráci a o spolupráci v oblasti karantény a ochrany rostlin. Předpokládáme, že na základě těchto dohod dojde k prohloubení vzájemného agrárního obchodu, který je z našeho pohledu dlouhodobě pasivní. Strukturu našeho vývozu, kterou momentálně tvoří hlavně cukrovinky, pivo, mlékárenské výrobky či sušené ovoce, bychom chtěli rozšířit například o živá zvířata, pekárenské výrobky či destiláty.“

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Memory: 36MB (7.2% of 500MB)