Ministr jmenoval nového náměstka a ředitelku ÚZEI

Novým náměstkem pro úsek lesního hospodářství se stal Patrik Mlynář, který se funkce ujme ve středu 1. října. Do čela Ústavu zemědělské ekonomiky a informací (ÚZEI) ministr zemědělství Marian Jurečka jmenoval Michaelu Šolcovou, která nastoupí v pondělí 6. října.

 

„Jsem přesvědčen, že na oba posty jsme vybrali uchazeče, kteří mají odborné předpoklady a dlouholeté zkušenosti v daném oboru. Očekávám od nich profesionalitu a schopnost komunikovat s odbornou i laickou veřejností,“ řekl Jurečka.

Novým náměstkem pro úsek lesního hospodářství byl jmenován Mgr. Patrik Mlynář, který vystudoval Univerzitu Palackého v Olomouci, právnickou fakultu. Pracoval na Ministerstvu zemědělství nejprve jako právník a později jako tajemník náměstka pro lesní hospodářství. Byl výkonným ředitelem Asociace lesnických a dřevozpracujících podniků a do současnosti ředitelem sekretariátu Asociace českého papírenského průmyslu. „Vedle zajištění řádného fungování ústřední státní správy v oblastech lesnictví, rybářství, a myslivosti, chci přispět ke stabilizaci v odvětví, a to zejména cestou otevřené a konstruktivní komunikace se všemi zainteresovanými stranami,“ uvedl Mlynář.

Na funkci ředitele ÚZEI bylo vypsáno otevřené výběrové řízení, do kterého se přihlásilo celkem 22 uchazečů, k výběrové komisi postoupilo sedm z nich. Ústní pohovor s ministrem absolvovali tři kandidáti, ze kterých byla vybrána Ing. Michaela Šolcová. Vystudovala Českou zemědělskou univerzitu v Praze, Fakultu provozně ekonomickou. Dříve pracovala jako celní deklarantka, dále působila na pozici manažerky marketingové komunikace a v současnosti pracuje na Státním zemědělském intervenčním fondu jako pověřená ředitelka odboru rostlinných komodit. Nově jmenovaná ředitelka se chce zaměřit na stanovení a další rozvoj vědecké strategie ÚZEI. „Mým dalším cílem je zvyšování kvality poskytovaných dat a informací jak Ministerstvu zemědělství, tak i ostatním orgánům státní správy, včetně zemědělských a potravinářských výrobců,“ uvedla Michaela Šolcová.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down