Ministr Jurečka jednal o podpoře českých podniků na Ukrajině

Český ministr zemědělství Marian Jurečka jednal v Kyjevě s místopředsedkyní ukrajinské vlády Ivannou Klympušovou-Cyncadzeovou o podpoře českých podniků při působení na Ukrajině. Podle informace Ministerstva zemědělství ČR se zúčastnil zahájení veletrhu Agro Animal Show 2017 v Kyjevě, který se zaměřuje na technologie chovu a krmení hospodářských zvířat, veterinární léčiva a genetiku.

Přestože podle Jurečky v posledních letech zaznamenává Česká republika klesající trend agrárního zahraničního obchodu, způsobený zejména sníženým vývozem, přál by si, aby se stabilizací situace na Ukrajině došlo i k obnově a dalšímu rozvoji obchodní spolupráce obou zemí.

Český ministr jednal i s představiteli ukrajinských zemědělských asociací. Navštívil Národní potravinářskou univerzitu, která se specializuje na potravinářské technologie a každoročně produkuje řadu patentů a vynálezů, sdělila ministerská mluvčí Markéta Ježková.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down