Ministr Jurečka jmenoval nový poradní sbor pro myslivost

Ministr zemědělství Marian Jurečka jmenoval nový poradní sbor pro oblast myslivosti. Myslivecká rada bude poprvé zasedat 27. ledna, má jedenáct členů a jejím předsedou je vrchní ředitel sekce lesního hospodářství Ministerstva zemědělství Martin Žižka. Informovalo o tom Ministerstvo zemědělství.

Rada se bude řídit novým jednacím řádem, který má zohlednit všechny odborné názory radních. Členství v radě je čestná funkce bez nároku na odměnu. Předchozí radu jmenoval v říjnu 2013 Jurečkův předchůdce Miroslav Toman a měla 14 členů. "Ministr zemědělství se rozhodl, i když jde o čestnou funkci, jmenovat menší poradní sbor z důvodů operativnějšího a rychlejšího řešení problémů," uvedl mluvčí Ministerstva zemědělství Hynek Jordán.
V nadcházejícím období bude Myslivecká rada projednávat koncepci myslivosti v České republice pro období 2016 až 2026 nebo připravovanou novelu zákona o myslivosti, řekl náměstek ministra pro úsek lesního hospodářství Patrik Mlynář.
Místopředsedou rady je jednatel Správy městských lesů Jihlava Václav Kodet. Mezi jejími členy jsou kromě zástupce Lesů ČR či regionálních lesních správ například také šéf Státní veterinární správy Milan Malena, prezident Rybářského sdružení Jan Hůda či místopředseda Českomoravské myslivecké jednoty Jiří Chmel.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down