Ministr Jurečka míří na Ukrajinu

Ministr zemědělství Marian Jurečka cestuje na třídenní pracovní cestu na Ukrajinu. Bude jednat s tamní místopředsedkyní vlády o podpoře agrárního obchodu. Zahájí také Agrofórum, bude i na veletrhu zvířat. Uvedla to mluvčí resortu Markéta Ježková.

Ministr bude mimo jiné bude jednat na pracovním obědě s představiteli ukrajinských zemědělských asociací, navštíví také Národní potravinářskou univerzitu a sejde se s tamním ministrem agrární politiky a potravinářského průmyslu Tarasem Kutovijem. Mluvit by se podle Ježkové mělo hlavně o prohloubení vzájemné spolupráce, o mezinárodních veletrzích a výstavách se zaměřením na zemědělství a podpoře integrace Ukrajiny do Evropské unie.  "Ve čtvrtek navštíví ministr Jurečka Ukrajinskou laboratoř kvality a bezpečnosti výrobků, Národní univerzitu biozdrojů a využití přírodních zdrojů, kde se sejde s vědeckou radu univerzity," dodala mluvčí. Vývoz zboží z České republiky na Ukrajinu byl předloni za 14,9 miliardy korun. Dovoz zboží z Ukrajiny byl předloni za 19,4 miliardy korun, nejčastěji šlo o koncentráty železné rudy.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down