19.02.2014 | 03:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ministr Jurečka Poulovi důvěřuje, ale hodlá s ním promluvit

Ministr zemědělství Marian Jurečka má stále důvěru v šéfa svého kabinetu Lubomíra Poula, který je spojován s kauzou Jany Nagyové. I když ctí presumpci neviny, promluví si dnes s Poulem, aby zjistil, jestli jsou jeho tvrzení pravdivá. Sdělil to Jurečka dnes novinářům při příchodu na jednání vlády.

Poul byl za premiéra Petra Nečase šéfem Úřadu vlády a podle dnešní MF Dnes jej policie podezřívá, že Nagyové, nyní Nečasové, umožnil přístup ke zprávám tajných služeb, čímž by porušil zákon. Ohrožení utajované skutečnosti je trestným činem, za který hrozí několikaleté vězení.
Jak řekl Jurečka, ctí presumpci neviny, ale bude chtít dneska večer s Lubomírem Poulem mluvit a bude chtít od něj slyšet, jak se věci skutečně udály. Zatím má ministr informace jen z tisku.

Jurečka si Poula na místo šéfa své kanceláře vybral sám, i když jej prý Poul varoval, že jeho nástup vzbudí mediální reakce. Poula považuje za profesionála, který má jako úředník výbornou pověst. Zdůraznil také, že v nové funkci Poul nepřijde do kontaktu s utajovanými skutečnostmi.

Jurečka nechce soudit dopředu, dokud nebudou skutečnosti zřejmé, a pokud třeba nerozhodne soud. Jurečkovi kvůli Poulovi v pondělí volal premiér Bohuslav Sobotka, jenž angažování muže spjatého s érou Nečase nepovažuje za šťastné. Jurečka mu sdělil své stanovisko, že personální otázky jsou v kompetenci ministra.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down