26.10.2006 | 01:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ministr Kalaš dnes projedná možnosti spolupráce se Švýcarskem

Ministr životního prostředí Petr Kalaš se dnes při své oficiální návštěvě ve Švýcarsku setká v Bernu se švýcarským prezidentem a ministrem pro životní prostředí, dopravu, energii a spoje Moritzem Leuenbergerem. Oba ministři zhodnotí dosavadní vzájemnou spolupráci a budou se zabývat i jejím výhledem do budoucna, sdělila Eva Veverková z tiskového oddělení ministerstva životního prosředí.

Jednat budou podle Veverkové o problematice klimatických změn, o předsednictví České republiky Evropské unii v první polovině roku 2009, o projektech rozvojové spolupráce, mezinárodních environmentálních dohodách a podpoře procesu „Životní prostředí pro Evropu“ v rámci Evropské hospodářské komise OSN.
Česká republika se zajímá o zkušenosti Švýcarska v oblasti podpor obnovitelných zdrojů energie (OZE), zejména biomasy a o investice do podpor OZE pro fyzické osoby; o technologie pro recyklaci komunálních odpadů ve Švýcarsku a investice do odpadového hospodářství.
Ministr přiletí nazpět do Prahy na letiště Ruzyně tento pátek.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down