Ministr mění model rodinného vstupného do muzea a hřebčína

Na jedno rodinné vstupné mohou nově do Národního zemědělského muzea v Praze, kladrubského hřebčína nebo hřebčince v Písku i rodiny s více než dvěma dětmi. Podle ministra zemědělství Mariana Jurečky byl dosavadní model rodinného vstupného, tedy dva dospělí plus dvě děti, diskriminační. Informovala o tom mluvčí minsiterstva zemědělství Markéta Ježková.

„Zvýhodněné vstupné pro celé rodiny bez ohledu na počet dětí jsme zatím zavedli v našich podřízených institucích. Je podle mě nesmyslné, aby na rodinné vstupné mohli jít jen rodiče se dvěma dětmi a za další by si měli připlácet,“ řekl ministr zemědělství Marian Jurečka.

Nový model rodinného vstupného zatím platí v Národním zemědělském muzeu v Praze a všech jeho pobočkách (Čáslav, Kačina, Ohrada, Valtice), Národním hřebčíně Kladruby nad Labem či Zemském hřebčinci Písek. Podle ministra by se mohli inspirovat i v dalších institucích.

„Bylo by skvělé, kdyby to udělaly i kraje, města, obce nebo ostatní provozovatelé služeb, kde se rodinné vstupné také nabízí. Už jsem požádal ministra kultury, aby tuto změnu také zvážili, větším rodinám by se tak zpřístupnily například desítky hradů a zámků,“ uvedl ministr Jurečka.

Nový model rodinného vstupného navíc může být pro provozovatele i ekonomicky výhodný. Třeba v Národním zemědělském muzeu v Praze se podle jeho ředitele Milana Půčka po změně vstupného zvýšila návštěvnost, a tím i celkové tržby. Do muzea totiž míří i početné rodiny, které si to dříve nemohly dovolit.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *