Ministr Nekula nevybral šéfa Lesů ČR, uskuteční se nové výběrové řízení

Ministr zemědělství Zdeněk Nekula nevybral generálního ředitele státního podniku Lesy ČR. Resort vyhlásí do několika týdnů nové výběrové řízení. Podnik zatím dál povede Jiří Groda z Lesní správy Vítkov na Opavsku. Ministerstvo zemědělství to dnes uvedlo v tiskové zprávě. Groda byl řízením pověřen loni v prosinci poté, co Marian Jurečka, který dočasně úřad vedl, odvolal posledního šéfa firmy Josefa Vojáčka.

,,Je pro mě velmi důležité, aby uchazeči o post generálního ředitele měli znalosti a vizi nutnou pro obnovu lesů po kůrovcové kalamitě, zadržování vody v lesích a celkové posílení ekosystémových funkcí lesa," uvedl Nekula. Doplnil, že tyto kroky jsou v souladu s programovým prohlášením vlády a nový generální ředitel Lesů ČR by je měl dokázat naplnit.

Příjem přihlášek do výběrového řízení úřad ukončil 16. ledna, zájem o místo projevilo pět uchazečů. Výběrová komise po jednání se všemi zájemci doporučila dva kandidáty. Jejich jména resort nesdělil. Server Seznam Zprávy uvedl, že by mohlo jít o někdejšího generálního ředitele Lesů ČR Daniela Szóráda a současného ředitele odboru hospodářské úpravy a ochrany lesů Ministerstva zemědělství Václava Lidického.

Odvolání Vojáčka, který podnik vedl od roku 2018, Jurečka zdůvodnil údajným manažerským pochybením a neefektivní reorganizací firmy. Po ředitelově odvolání rezignovali ke 3. lednu zbývající čtyři vrcholoví manažeři podniku.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down