08.12.2004 | 12:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ministr není spokojen s prací vedení Lesů ČR

Současné vedení Lesů ČR nesplnilo podle ministra zemědělství Jaroslava Palase očekávání a hodlá ho po roce a čtvrt působení vyměnit, potvrdil dobře informovaný zdroj v deníku Právo. Ministr po něm požadoval zlepšení hospodaření a razantnější přístup k řešení problémů. Výsledky ho však nepřesvědčily.

Ministr Palas požaduje, aby Lesy ČR zásadně změnily svou strategii a lépe využívaly produkčních podmínek v lesních porostech. Za názor ministra se staví podle listu také Česká asociace podnikatelů v lesním hospodářství. Domnívají se, že hospodářský výsledek Lesů by mohl být ročně o jednu až dvě miliardy korun vyšší. Rezervy jsou údajně v nákladech na pěstební činnost, ve výnosech u ostatních činností a v počtu pracovníků.
Ministr Palas řekl deníku, že je také třeba změnit způsob prodeje dříví, a to formou dlouhodobých smluv s lesními akciovými společnostmi na základě výběrových řízení. Výběrová řízení měla být zahájena 6. prosince, ale nestalo se tak. Právě to kritizují podnikatelé i ministerstvo zemědělství. Hrozí totiž, že po novém roce nebude mít řada firem od Lesů ČR zakázky a začne propouštět.
Stížnosti směřují také podle deníku proti rozprodávání nemovitostí podniku, který obhospodařuje více než 2900 objektů.
Asistent generálního ředitele Lesů ČR Kamila Vyslyšela zatím na Palasovu kritiku vedení podniku nereagoval.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down