22.06.2012 | 10:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ministr ocenil studenty

Nejlepší diplomové práce s přesahem do praxe letošních absolventů ČZU ocenil ministr zemědělství Petr Bendl v rámci slavnostních promocí. Ceny ministra zemědělství obdržely práce zaměřené na vytvoření makroekonomického modelu České republiky (Martin Gürtler), hodnocení vlivu zátěže zemědělskými stroji na degradaci půdy (Ing. Karel Sobotka), návrhy nového využití dřevěných prvků u jízdních kol (Ing. Miroslav Bureš), sledování znečištění prostředí díky výskytu nově objevených druhů lišejníků (Markéta Michalová), sledování náhradních matek u zeber (Michaela Olléová) či výzkum prasečích oocytů (Lenka Jarošová).

Součástí udělené Ceny ministra je finanční ocenění, které v tomto akademickém roce činí 20 000 Kč pro každého z oceněných absolventů. „Cena ministra zemědělství má motivovat studenty, aby pochopili, jak mohou být jejich znalosti a diplomové práce přínosné pro zemědělskou praxi,“ uvedl ministr Bendl. Ve svém projevu také ocenil Českou zemědělskou univerzitu jako prestižní vysokou školou s dobrým jménem u nás i v zahraničí. 
Cena ministra zemědělství je udělována vždy jednomu absolventu z každé fakulty a Institutu tropů a subtropů. Hlavním kritériem výběru je význam dopadů diplomové práce pro praxi v oblasti zemědělství, lesnictví, vodního hospodářství, ochrany zemědělsky a lesnicky využívané krajiny, potravinářství a rozvoje venkova. Dalším důležitým kritériem je vědecká hodnota i formální stránka práce. Způsob výběru diplomových prací pro udělení Ceny ministra je v kompetenci jednotlivých fakult ČZU a ITS.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down