30.08.2004 | 08:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ministr Palas k finančním výpomocím

Otázku vypořádání návratných finančních výpomoci rolníkům považuji za důležitou a byl bych proto rád, aby se řešení našlo co nejdříve. Uvádí to ministr zemědělství Jaroslav Palas ve svém pravidelném okénku v týdeníku Zemědělec, který dnes vychází.

„Zároveň si však myslím, že není správné tuto otázku otevřít nyní, kdy právě probíhá šetření NKÚ na finančních úřadech v této věci. To bylo důvodem, proč bylo toto téma staženo z posledního jednání vlády. Jsem toho názoru, aby se vláda vrátila k této otázce až poté, co skončí kontrolní šetření. V každém případě chci připomenout, že finanční úřady prováděly evidenci a výběr splátek finančních výpomocí v souladu se zákony a že nešlo o vyplácení bonifikací, ani dotací. Finanční úřady (FÚ) pouze vracely rozdíl mezi prostředky, které příjemci návratných výpomocí zaplatili na účty FÚ a částkou přiznané bonifikace. Stát také nepřicházel o peníze tím, že FÚ vyplácely přeplatky splátek vzniklé přiznáním bonifikace z daňových příjmů, neboť přeplatky prostředků nad výši bonifikace musí být příjemcům vráceny, ať už je vracely finanční úřady nebo jiný státní úřad. Návrh nového postupu bude mít v každém případě vliv na státní rozpočet, protože MZe nemá vyčleněny ve svém rozpočtu dalších asi 100 mil. Kč, což je částka, kam se vyšplhala suma přeplatků za předcházející tři roky, kdy FÚ přestaly tyto prostředky vyplácet.“

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down