02.08.2002 | 08:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ministr Palas pozastavil prodej Madety

Ministr zemědělství Jaroslav Palas pozastavil prodej 36 procent akcií a.s. Madeta. Smlouvu o jejich koupi podepsalo v červnu s majitelem akcií Podpůrným a garančním rolnickým a lesnickým fondem (PGRLF) Mlékařské a hospodářské družstvo Jih z Tábora. Sdělil to mluvčí MZe Pavel Kovář.

"Impuls k pozastavení transakce dal ministr Palas, protože obchod byl ujednán ve vypjaté situaci a mohl by se odrazit na tvorbě cen mléka," řekl Kovář. Ministr podle něj již projednal odklad prodeje s generálním ředitelem Madety Milanem Teplým i se zástupci zemědělců. Teplý ve středu minulý týden řekl, že ministr požádal Madetu o pomoc při stabilizaci trhu s mlékem. "Slíbil jsem, že to dodržím," uvedl. Podle něj mu Palas nabídl, aby se k obchodu vrátili na konci roku, až se situace na trhu s mlékem uklidní. Akcie zřejmě dále zůstanou v majetku PGRLF. O dalším průběhu transakce měl ministr podle Teplého říci pouze to, že obchod proběhne ve prospěch jihočeských zemědělců. A.s. Madeta je největší zpracovatel mléka v ČR. Základní jmění společnosti přesahuje 755 milionů korun. Mezi akcionáře Madety s podílem přes 30 procent patří PGRLF a zhruba 16,5 procenta akcií drží Spojené kartáčovny. Družstvo Jih je největším dodavatelem mléka pro Madetu s podílem asi 70 procent.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down