26.11.2007 | 12:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ministr podporuje prodej státních lesů

Podle ministra zemědělství Petra Gandaloviče by měl stát v budoucnu odprodat část svých lesů. Ministr to řekl v rozhovoru pro páteční vydání Hospodářských novin (HN).

Ještě před tím se ale podle něj musí vyřešit restituce církevního majetku a změnit zákon o státních lesích a struktura státního podniku Lesy ČR.
"Asi to vzbudí nějakou reakci, ale já si myslím, že bychom měli do budoucna postupně privatizovat část lesního majetku," řekl Gandalovič deníku. Stát by podle něj například mohl prodat významnou část porostů a státní podnik v menším rozsahu zachovat. O konkrétním termínu nechtěl ministr mluvit.
Společnost Lesy ČR vlastní pozemky o rozloze přes 1,3 milionu hektarů. Hospodaří s majetkem za více než 70 miliard korun a spravuje zhruba 60 procent tuzemských lesů. Privatizaci by podle ministra měla předcházet i změna koncepce státních lesů. "Myslím, že by se měly propojit Vojenské lesy a Lesy České republiky. Tam, kde nejsou aktivní výcvikové prostory, není důvod, aby byly dva podniky," řekl HN. Gandalovičovy výroky o privatizaci lesů se nelíbí zástupcům opozice. "Pro sociální demokracii je privatizace státních lesů absolutně nepřijatelná. Vypustil džina z lahve, kterého nebude moci sám zvládnout," uvedl dnes na adresu ministra předseda poslaneckého klubu ČSSD Michal Hašek.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down