23.09.2008 | 03:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ministr představil naše priority

Ministr zemědělství ČR Petr Gandalovič dnes na zasedání neformální radě ministrů zemědělství ve francouzském Annecy poprvé představil ostatních členských států hlavní témata diskuzí českého předsednictví EU v oblasti zemědělské politiky. Agrowebu to sdělil tiskový mluvčí MZe Petr Vorlíček.

„Hlavní prioritou českého předsednictví je odstraňování bariér, tedy i těch reprezentující rozdílné podmínky zemědělských podpor mezi starými a novými členskými státy. Česká republika je připravena podpořit liberálnější prostředky a zejména veškeré návrhy, které povedou k větší konkurenceschopnosti evropského zemědělství,“ řekl český ministr s tím, že dalšími tématy budou mj. diskuze o redefinici méně příznivých oblastí (tzv. LFA) nebo diskuze o politice kvality zemědělských produktů.
Francouzské předsednictví plánuje dokončit probíhající politickou debatu o funkčnosti SZP (tzv. Health Check) s tím, že české předsednictví zajistí implementaci dohodnutých závěrů.
„V rámci českého předsednictví budeme pokračovat v debatě o budoucnosti Společné zemědělské politiky na Neformálním zasedání Rady ministrů zemědělství a rybolovu, které se uskuteční na přelomu května a června příštího roku v Brně. Chceme se především zaměřit na budoucí systém přímých plateb pro zemědělce,“ uvedl první náměstek ministra zemědělství Ivo Hlaváč.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down