13.04.2001 | 10:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ministr schválil dotační titul pro mladé zemědělce

Podpisem ministra Jana Fencla včera vstoupil v platnost nový dotační titul Podpora mladých začínajících zemědělců. Účelem tohoto programu je pomoci rozvoji drobného a středního podnikání v zemědělství prostřednictvím podpory mladých začínajících zemědělců.

Předmětem dotačního titulu, na který MZe vyčlenilo letos 100 milionů korun, je pořízení, rozšíření a modernizace farmy. Podpora se týká nákupu, či pořízení budov a staveb, strojů, zařízení, nebo základního stáda hospodářských zvířat sloužících k provozování zemědělské prvovýroby. Nelze ji použít na nákup půdy. Žadatelem může být pouze fyzická osoba, která nedosáhla ke dni podání žádosti věku 35 let a splňuje požadavek příslušného odborného vzdělání nebo prokáže, že za stanovených podmínek pracovala v zemědělské prvovýrobě. Další podmínkou je, že příjemce podpory se musí zavázat k podmínce hospodařit dalších deset let
Zájemci o dotační titul Podpora mladých začínajících zemědělců mohou podávat žádosti na Zemědělských agenturách dvacátý den od data, kdy dodatek vstoupil v platnost, to je od 2. května 2001.
Stát zemědělce podpoří do 50 procent prokázaných výdajů na
pořízení investice. Maximální výši dotace MZe stanovilo na dva miliony korun

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down