Ministr schválil sazby na citlivé komodity

Ministr zemědělství Marian Jurečka schválil sazby oddělené platby za cukr a rajčata a platby na takzvané citlivé komodity. Zemědělci prostřednictvím těchto plateb obdrží přibližně 2,79 miliardy korun. Loni přitom dosáhla jejich výše zhruba 1,97 miliardy korun. Dotace bude vyplácet Státní zemědělský intervenční fond. Informoval o tom tiskový mluvčí ministerstva zemědělství Hynek Jordán.

Ministr zemědělství podepsal sazebník dotací pro rok 2014 pro oddělenou platbu za cukr, oddělenou platbu za rajčata a zvláštní podporu podle článku 68 nařízení Rady EU. Jeho součástí jsou také sazby plateb na citlivé sektory, jako je pěstování chmele, brambor pro výrobu škrobu, chov dojnic, telat masného typu, ovcí a koz pasených na travních porostech. V roce 2014 se díky přerozdělení peněz v rámci přímých plateb zvýšila částka poskytovaná na citlivé sektory. „Jednoznačně pozitivní zprávou pro zemědělce je, že výše podpory na citlivé sektory se oproti roku 2013 zvýší téměř na dvojnásobek. Zatímco loni dostali na tento typ podpory 819 milionů korun, letos to bude více než 1,5 miliardy korun,“ řekl Jurečka. Celkový objem finančních prostředků pro oddělenou platbu za cukr činí zhruba 1,22 miliardy korun (loni 1,14 miliardy korun), u oddělené platby za rajčata dosahuje tato částka zhruba výše 11,4 milionů korun (loni 10,6 milionu).*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down