02.08.2002 | 08:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ministr vyměnil vedení PGRLF

Ministr zemědělství Jaroslav Palas vyměnil vedení Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu PGRLF. Uvedl to včera internetový server Euro OnLine. Novým předsedou představenstva fondu se stal Lubomír Netolický, dosavadní ředitel PGRLF, který ve funkci nahradil dosavadního náměstka ministra Karla Veneru.

Místopředsedou fondu je Karel Kopp, který byl v letech 1998 až 2001 předsedou dozorčí rady Komerční banky. Ministr odmítl spojovat tyto změny s pozastaveným prodejem státního podílu v potravinářském podniku Madeta. "Je to první nutný krok při vytváření nové instituce bankovního charakteru, kterou při fondu hodláme založit," řekl ke změnám ministr Palas. Ministr minulý týden uvedl, že první dlouhodobé hypoteční úvěry na nákup půdy by mohli zemědělci získat z instituce zřízené z PGRLF v prvním pololetí příštího roku. Tento projekt má pomoci rolníkům při pořizování půdy.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down