24.07.2017 | 06:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ministr zemědělství je na pětidenní misi v Ghaně a Etiopii

Ministr zemědělství Marian Jurečka zamířil na pětidenní pracovní misi do Ghany a Etiopie. Chce podpořit tradici vývozu vybavení pro cukrovary nebo zemědělských strojů. V tiskové zprávě to oznámilo ministerstvo. Šéf úřadu bude jednat s tamními ministry zemědělství, přijmou ho prezidenti obou zemí. Navštíví také provoz, kde se zpracovává ovoce, a prohlédne si ananasovou plantáž.

"V Ghaně vidím mnoho příležitostí pro oživení dlouholeté tradice, kdy se do této země dovážely různé výrobní celky, například vybavení pro cukrovary, koželužny či závody na výrobu zemědělských strojů. Jsem rád, že můžeme se zástupci zemědělství obou zemí probrat aktuální obchodní vztahy," řekl Jurečka.

V Etiopiii by vedle jednání s představiteli země měl navštívit také farmu Alema Farm. "Předmětem jednání v Etiopii budou kromě jiného možnosti obchodní a investiční spolupráce v rozvoji živočišné výroby, zařízeních pro chov hospodářských zvířat, v oblasti výživy a ochrany rostlin, cukrovarnictví, pivovarnictví nebo zpracování mléka," dodala mluvčí úřadu Markéta Ježková. ČR z Etiopie dováží kávu, zeleninu, obuv nebo kůže. Vyváží do ní hlavně nezemědělské produkty, například výrobky ze železa a oceli. "Nejdůležitější českou položkou na ghanském trhu je obuvnický závod v Kumasi nebo spolupráce s českou firmou zabývající se zemědělskou technikou a projektem pro rozvoj malých farmářů," uzavřela Ježková.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down