05.02.2007 | 02:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ministr zemědělství je pro pokračování jednání o smíru s novými vlastníky Setuzy

O situaci zaměstnanců Setuzy a jejich obavách o další ekonomický vývoj společnosti v souvislosti s probíhající exekucí dnes ministra zemědělství Petra Gandaloviče informovali představitelé odborů. Agrowebu to sdělila mluvčí MZe Táňa Králová s tím, že ministr odboráře ujistil, že PGRLF je připraven jednat s novým vlastníkem Setuzy, firmou Campaspol, o smírném řešení pohledávky.

Ve čtyřčlenné delegaci odborů byl předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Milan Štěch, předseda Nezávislého odborového svazu pracovníků potravinářského průmyslu a příbuzných oborů Vladimír Marek, předseda odborové organizace ústecké Setuzy Jan Judl a členka dozorčí rady Setuzy Jaroslava Faiglová.
„Jsem si vědom toho, že exekuce doléhá na zaměstnance Setuzy. Firma je však i přes vyhlášenou exekuci povinna dodržovat závazky vůči pracovníkům a na to by právě také odbory měly dohlédnout,“ řekl ministr zemědělství Petr Gandalovič. Zopakoval, že exekuce je legitimní cesta k vymožení pohledávky Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu (PGRLF) za Setuzou, kterou minulý týden svým rozhodnutím potvrdil Krajský soud v Ústí nad Labem.
Ministr je podle vlastních slov připraven jednat s novým vlastníkem Setuzy o smírném řešení pohledávky. „Nyní je míček na straně majitele Setuzy. Můžeme se dohodnout na narovnání, pokud druhá strana nabídne za pohledávku zaplatí významně více než dosud. Kdybychom přistoupili na nízkou částku, poškodíme tím daňové poplatníky. Evropská komise to může navíc posoudit jako neoprávněnou veřejnou pomoc,“ uvedl Gandalovič. Jak doplnil, další podmínkou pro uzavření smíru je záruka, že v Setuze bude pokračovat výroba a firma udrží sociální standardy pracovníků.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down