Ministr zemědělství jmenoval nového ředitele Ústavu pro hospodářskou úpravu lesů

Novým ředitelem Ústavu pro hospodářskou úpravu lesů Brandýs nad Labem (ÚHÚL) se stane Jaroslav Kubišta, který dosud působil ve funkci náměstka. K 1. červnu 2022 ho do čela ÚHUL jmenoval ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL). Jaroslav Kubišta tak nahradí dosavadního dlouholetého ředitele Jaromíra Vašíčka. Informuje o tom tisková zpráva Ministerstva zemědělství.

Do čela Ústavu pro hospodářskou úpravu lesů Brandýs nad Labem jmenoval ministr zemědělství Zdeněk Nekula k 1. červnu Jaroslava Kubištu, který doposud působil ve funkci náměstka ředitele pro hospodářskou úpravu a ekologii lesů. Dosavadnímu řediteli Jaromíru Vašíčkovi, který odchází do důchodu, ministr poděkoval za jeho práci ve vedení ústavu.
„Jsem přesvědčen, že nově jmenovaný ředitel má odborné předpoklady, manažerské schopnosti a velké zkušenosti v oboru, očekávám od něj proto profesionalitu, s níž naváže na vynikající výsledky svého předchůdce,“ řekl ministr zemědělství Zdeněk Nekula.
Jaroslav Kubišta se narodil 6. dubna 1974. Vystudoval lesní inženýrství na Fakultě lesnické České zemědělské univerzity, doktorské studium absolvoval v oboru Hospodářská úprava lesů. V Ústavu pro hospodářskou úpravu lesů Brandýs nad Labem pracuje od roku 1997, od roku 2010 ve funkci náměstka ředitele pro hospodářskou úpravu a ekologii lesů.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down