Ministr zemědělství Nekula je v covidové izolaci, celý týden bude mimo úřad

Ministr zemědělství Zdeněk Nekula je v covidové izolaci poté, co měl pozitivní antigenní i PCR test. Celý týden bude mimo úřad, na jednáních ho budou dočasně zastupovat náměstci ministerstva. Nekula to dnes oznámil na twitteru.

Podle Nekuly nebude chod ministerstva nijak výrazně omezen. "Věřím, že příští týden budu zpět v práci," dodal. Ve středu se měl zúčastnit protestního setkání se zemědělci v pražské Lucerně.

Od začátku epidemie koronaviru přede dvěma lety se nakazila řada politiků včetně prezidenta Miloše Zemana. V izolaci byli i někteří členové minulé vlády, podle dostupných informací byli buď bez příznaků, nebo měli mírnější průběh nemoci a léčili se doma. Letos měl pozitivní test na covid také premiér Petr Fiala, minstr financí Zbyněk Stanjura, ministr kultury Martin Baxa a ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down