Ministr zemědělství Nekula vidí uplatnění až pro 50 000 uprchlíků

Zemědělství, lesnictví a potravinářství by mohly okamžitě zaměstnat až 50 000 uprchlíků. Uvedl to ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL). Podle odborníků jsou ukrajinští pracovníci v zemědělství nenahraditelní. Vyplývá to z tiskových zpráv a vyjádření organizací a politiků.

,,Někteří muži dostávají povolávací rozkazy. Toto určitě bude mít dopad. Na druhou stranu očekáváme, že proud lidí bude přicházet i obráceně. Myslím si, že zemědělství, lesnictví a potravinářství bude okamžitě schopno zaměstnat nějakých 40 až 50 000 lidí," uvedl Nekula.
Podle předsedy Zemědělského svazu (ZS) Martina Pýchy jsou ukrajinští pracovníci v zemědělství doslova nenahraditelní, a to především v celoroční živočišné výrobě a v zemědělských odvětvích, která jsou silně sezónní. Jako příklad uvedl ovocnářství, zelinářství nebo jarní práce na polích.
Na svých webových stránkách dnes ZS uveřejnil informace o tom, jak může zemědělská veřejnost finančně podpořit ozbrojené síly Ukrajiny. Ve čtvrtek zveřejnil zprávu o tom, jak občan Ukrajiny může postupovat v případě končícího pracovního víza. Podobně učinila i Agrární komora nebo Asociace soukromého zemědělství, která zveřejnila prohlášení odsuzující invazi.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down