24.04.2007 | 02:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ministr zemědělství obměnil výkonný výbor Pozemkového fondu ČR

Ministr zemědělství Petr Gandalovič, který je z titulu své funkce i předsedou prezidia Pozemkového fondu ČR (PF), dnes navrhl výraznou personální obmněnu výkonného výboru fondu. Z nynějších osmi členů orgánu, který přímo řídí činnost fondu, pět končí a nahradí je noví lidé. Pro Agroweb to uvedla tisková mluvčí MZe Táňa Králová.

Prezidium schválilo návrh ministra na odvolání druhého místopředsedy výkonného výboru Jaroslava Vignera. Na funkce ve výboru dále rezignovali Iva Mejzlíková, Ivan Hink, Zdeněk Fišer a Richard Chvojka. Předsedkyně výboru Jiřina Böhmová ve funkci zůstává.
Do nyní neobsazené funkce prvního místopředsedy výkonného výboru PF bude s účinností od 24. dubna jmenován Jiří Blažek, který dosud působil jako člen výboru. Na návrh Gandaloviče dále nastoupí na post druhého místopředsedy výkonného výboru Pavel Brandl, dosavadní vedoucího územního pracoviště PF v Chebu.
Novými členy pak budou od 1. května jmenováni Pavla Hůlová, v současnosti neuvolněná zastupitelka obce Křivoklát, Václav Krejčí, který působil jako konkurzní správce, Zdeněk Kvasnička, dosud poradce prvního náměstka ministryně obrany, a Květoslava Brátová, jež pracovala jako referent pozemkové správy na MZe.
"Tato personální obměna ve vedení Pozemkového fondu je systémovým krokem ke zlepšení fungování fondu a k jeho celkové stabilizaci. Rád bych v této souvislosti znovu zdůraznil, že jednou z mých stěžejních priorit je narovnání vlastnických vztahů k půdě a co nejrychlejší dokončení prodeje státní půdy zemědělcům," uvedl Gandalovič.
Prezidium PF doporučilo pověřit Pavlu Hůlovou vedením sekce územních pracovišť a hospodářské správy, Václava Krejčího vedením sekce správy nemovitostí a Zdeňka Kvasničku vedením sekce privatizace. Květoslava Brátová má vést sekci restitucí a dosavadní členka výkonného výboru Irena Kreisingerová bude řídit sekci ekonomiky.
Výkonný výbor Pozemkového fondu prošel naposledy podobným personálním zemětřesením po předloňském skandálu kolem převodů pozemků z PF překupníkům.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down