Ministr zemědělství odmítl návrh, aby stát prodal Budvar

Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (TOP 09) odmítl návrh předsedkyně TOP 09 Markéty Adamové Pekarové, že by stát měl prodat pivovar Budvar. Uvedl to na Twitteru. Pekarová deníku Právo řekla, že stát nemá provozovat hotel, ani vařit pivo. Nekula to komentoval slovy, že pokud by stát prodal Budvar, je to podobné, jako by Saudové prodávaly svá ropná pole.  "Jednoznačně ale říkám, že Budějovický Budvar prodávat nebudeme," uvedl.

Předsednictvo TOP 09 schválilo v úterý usnesení, v němž v zájmu konsolidace veřejných financí vyzývá k prodeji státního majetku, který není podstatný pro vykonávání jeho hlavních funkcí. "Týká se to jak snížení objemu nemovitého majetku, tak firem ve výhradním, nebo částečném vlastnictví státu. Kromě nezanedbatelných příjmů pro stát se tím otevře prostor na větší soustředění státu na hlavní činnosti, jejichž kvalitní plnění od něj občané očekávají," uvedlo předsednictvo. Pekarová řekla, že není jediný racionální důvod, aby stát vlastnil pivovar.
V souvislosti s konsolidací veřejných financí předsednictvo TOP 09 vyzvalo k snížení strukturálního deficitu, což je deficit veřejných financí očištěný o vliv hospodářského cyklu, na jedno procento HDP v roce 2026.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down