Ministr zemědělství odvolal ředitele hřebčince v Tlumačově na Zlínsku

Ministr zemědělství Zdeněk Nekula dvolal po zhruba šestiletém působení ředitele státní příspěvkové organizace Zemský hřebčinec Tlumačov Davida Olejníčka. Podle mluvčího ministerstva Vojtěcha Bílého se zjistila v hřebčinci série pochybení interního charakteru, která ale neupřesnil. Olejníček o žádné sérii pochybení neví.

"Mně za celou dobu nikdo žádné pochybení nevytkl, nic písemného jsem nedostal," uvedl Olejníček. "V poslední době se v hřebčinci uskutečnily dva audity, první prováděli zaměstnanci ministerstva v rámci veřejnosprávní kontroly a druhý externí společnost, jejíž závěrečná zpráva nebyla ještě ani předložena, pokud je mi známo. Výsledky prvního a ani předběžné závěry druhého auditu nejsou takové, aby se kvůli nim odvolával ředitel," doplnil v listu. Do výběrového řízení na nového ředitele se hlásit nehodlá.

Řízením hřebčince byl pověřen Radek Václavík, nový ředitel by měl vzejít z výběrového řízení.

Olejníček byl ředitelem hřebčince od roku 2016, kdy jej do funkce jmenoval Marian Jurečka. Ministr Jiří Milek se ho o dva roky později pokusil odvolat, jeho nástupce Miroslav Toman ho ale v čele organizace potvrdil.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down