Ministr zemědělství si vybral poradce pro PGRLF a Lesy ČR

Alexander Keviczky (45) se stal externím poradcem ministra zemědělství Jana Mládka pro citlivé záležitosti kolem Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu (PGRLF) a Lesů ČR. Uvádí to dnešní vydání týdeníku Euro.

Keviczky se stal zároveň členem představenstva PGRLF a dozorčí rady Lesů ČR. Podle Eura Keviczky Mládkovi radil již v době, kdy byl prvním náměstkem ministra financí.
Keviczky souběžně pracuje v soukromém sektoru. V letech 1990 až 1992 působil v advokátní kanceláři Goriany & Jakobljevich, kde měl na starost právní zastupování a poradenství při vstupu zahraničního kapitálu na český trh. Byl například u toho, když francouzská mediální skupina Hersant odkupovala akcie od redaktorů někdejšího svazáckého deníku Mladá fronta, píše Euro. Od roku 1992 do dnešních dnů je Keviczky podle týdeníku v orgánech několika firem, které se vesměs zabývají investicemi a podnikáním v oblasti nemovitostí. Jde o skupinu kolem City of Prague Development Corporation. Z dostupných údajů vyplývá, že se na jejich činnosti podílí i z pozice vlastníka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *