27.11.2002 | 10:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ministr zemědělství uvolnil obchod s hovězím masem

Vzhledem k vývoji nákazové situace BSE v Evropě rozhodl ministr zemědělství ČR Jaroslav Palas o uvolnění obchodu s hovězím masem, s výrobky z něho a chovnými zvířaty se všemi státy Evropské unie. Toto rozhodnutí nabývá účinnosti od 1. 12. 2002 s výjimkou Portugalska, Spojeného království Velké Británie a Severního Irska, pro něž platí uvolnění dovozu až od 1. 1. 2003.

Nadále zůstává v platnosti zákaz dovozu masových mouček, bílkovinných kostních mouček a masokostních mouček, z přežvýkavců a výrobků z nich, s výjimkou masokostní moučky vyrobené výhradně z jehňat původem z Austrálie a Nového Zélandu.
Pro dovoz kafilerních tuků z přežvýkavců a výrobků z nich stanovila Státní veterinární správa ČR podmínku, že musí být určeny výhradně pro technické účely.
Česká republika již 5. 9. 2002 uvolnila obchod s hovězím masem se státy s minimálním výskytem BSE. Byly to Rakousko, Finsko, Řecko, Dánsko a Lucembursko.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down