20.06.2012 | 04:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ministři v Lucemburku jednali i o rozvoji venkova

Ministři jednali v Lucemburku zejména o reformě Společné zemědělské politiky (SZP). Diskuse se soustředila na rozvoj venkova s ohledem na životní prostředí a možnosti spolufinancování jednotlivých opatření. Končící dánské předsednictví také představilo svou zprávu o pokroku v projednávání reformy SZP. Ministři projednali další témata, například pohodu zvířat, dopady rezistence vůči antibiotikům u zvířat či situaci na trhu s mlékem. Českou delegaci vedl náměstek ministra zemědělství Martin Hlaváček.

Zástupci předsednického Dánska přednesli zprávu o pokroku, kterého se jim podařilo dosáhnout v diskusi o reformě SZP. „Česká republika oceňuje intenzitu, se kterou dánské předsednictví pracovalo na úpravách návrhů Evropské komise k reformě Společné zemědělské politiky. Výsledky zapracované ve zprávě o pokroku odrážejí naše hlavní priority a jsou základem pro další jednání nadcházejícího kyperského předsednictví,“ hodnotí práci končícího dánského předsednictví ministr zemědělství Petr Bendl. "Jedná se také o signál vůči Evropskému parlamentu. Doufáme, že se kyperské předsednictví bude soustředit na co největší pokrok v jednáních tak, aby SZP na léta 2014 - 2020 byla připravena co nejdříve. Mezi klíčové oblasti, o kterých se vedou největší diskuse, stále patří zastropování a struktura přímých plateb včetně začlenění ozelenění SZP, definice aktivního farmáře, zjednodušení SZP nebo stanovení finanční obálky pro rozvoj venkova," dodal náměstek Hlaváček.
Debata o rozvoji venkova potvrdila, že SZP by měla odpovídajícím způsobem přispět k ochraně životního prostředí, řešení problémů s biologickou rozmanitostí a dopadů změn klimatu. „Každý členský stát má specifické podmínky. Pokud však bude zaveden povinný podíl na financování opatření k ochraně životního prostředí, tak by se na tom měl každý členský stát podílet odpovídajícím způsobem,“ řekl Hlaváček.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down