Ministři zemědělství EU budou v Praze jednat o potravinové bezpečnosti

Potravinová bezpečnost i klimatické změny by měly být podle programu tématem dnešního neformálního zasedání ministrů zemědělství a rybolovu zemí Evropské unie v Praze. Mezi ohlášenými účastníky jsou eurokomisař pro zemědělství Janusz Wojciechowski a komisařka pro zdraví a bezpečnost potravin Stella Kyriakidesová. Zúčastnit se má také ukrajinský ministr zemědělství Mykola Solskyj nebo vědci, kteří se zabývají životním prostředím.
Ministři budou diskutovat o řešení nedostatku potravin způsobeném jak ruskou agresí vůči Ukrajině, tak pandemií koronaviru. Politici se zaměří na otázky spojené například s vývozem obilí z Ukrajiny nebo na zdražování vstupních nákladů pro zemědělce, zejména hnojiv, jejichž ceny stouply kvůli válce až o stovky procent. Spolu s ukrajinským ministrem se summitu zúčastní také ministři zemědělství Gruzie a Moldavska.
Tématem zasedání budou také klimatické změny, třeba dopady sucha na produkci potravin ve světě. Na změny klimatu mají reagovat environmentální opatření, která EU zavádí jako součást společné zemědělské politiky EU. Cílem je vybudování udržitelných potravinových řetězců.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down