19.10.2006 | 05:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ministři životního prostředí a průmyslu se shodli na potřebě pravidelného dialogu

Nejen o kvalitní přípravě programů pro čerpání prostředků z evropských fondů, ale také o potřebě zjednodušit ekologickou legislativu tak, aby se snížila administrativní zátěž malých živnostníků, jednali dnes ministři životního prostředí a průmyslu a obchodu. Ministři mluvili i o tom, že doposud jen relativně málo firem má integrované povolení pro svůj provoz. Bez něj budou muset zhruba za rok svou činnost ukončit.

Ministr životního prostředí Petr Jan Kalaš se dnes setkal s ministrem průmyslu a obchodu Martinem Římanem. „Obdobný dialog na nejvyšší úrovni je pro kvalitní státní správu nezbytný – dává totiž prostor k hledání potřebného konsensu a efektivnímu vyřešení případných rozporů. Rád bych, aby se tato setkání opakovala nejméně jednou za čtvrt roku,“ konstatoval ministr Kalaš.
Ministři se shodli na tom, že je potřeba kvalitně připravit programy na čerpání prostředků z evropských fondů. Oba resorty považují za důležitou podporu obnovitelných zdrojů energie – zatímco MŽP bude jejich rozvoj podporovat především ve městech a obcích, MPO se soustředí na podnikatelský sektor. Konstatovali, že spolupráce obou resortů je nezbytná také v oblasti využívání starých průmyslových areálů (brownfields).
Ministr Kalaš informoval ministra Římana o tom, že řada podniků zatím nemá takzvané integrované povolení [1], ačkoli byly na tuto povinnost různými způsoby upozorňovány. Bez něj nebudou moci po 31. říjnu příštího roku ve své činnosti pokračovat. „Jsem skutečně překvapen, že dvě třetiny podniků zatím integrované povolení nezískaly. Je to především věc jejich podnikatelské zodpovědnosti,“ reagoval ministr Říman. MŽP tyto firmy na riziko opět upozorní.
Ministři se dohodli na další spolupráci obou resortů v oblasti takzvaného auditu ekologické legislativy. Informace o jeho dosavadním průběhu předloží vládě do konce listopadu. Budou jedním z podkladů pro další práci MPO, které chce snížit administrativní zátěž drobných živnostníků a malých podniků.
Debata zahájená ministry životního prostředí a průmyslu bude nyní pokračovat na příslušných úrovních v rámci obou ministerstev. Oba resorty budou spolupracovat zejména v oblasti obnovitelných zdrojů, energetické efektivnosti či sanace starých zátěží.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Memory: 84MB (16.8% of 500MB)