24.10.2000 | 12:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ministři životního prostředí jednali ve Varšavě

Otázky spojené se vstupem do Evropské unie, Evropské agentury pro životní prostředí a Evropské informační a pozorovací sítě, využívání finančních prostředků EU, ekonomické nástroje environmentální politiiky a mnoho jiných problémů bylo na programu jednání 4. setkání ministrů životního prostředí Visegrádské skupiny, které se konalo minulý týden ve Varšavě. Za důležitý aspekt jednání považuje ministr životního prostředí Miloš Kužvart přítomnost švédského kolegy ministra Kjella Larsona.

Jak Kužvart řekl, nešlo jen o cenné zkušenosti Švédska, ale hlavně o názory představitele státu, který v první polovině příštího roku bude předsedat EU. Podle Kužvarta to bude právě ekologie, která bude jednou z priorit švédského předsednictví. "Švédský ministr uvítal můj návrh, na spolupráci švédských expertů na podkladu pro jednání ministrů Visgrádské čtyřky v květnu příštího roku. Na návrh ČR by se tento podklad měl přednostně zabývat zavedením rozpočtově neutrální energetické daně, zavedení principu obchodovatelných povolení znečištění ovzduší a užití principu dobrovolných dohod s ekonomickými subjekty," uvedl Kužvart.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down