27.11.2006 | 02:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ministryně dnes jmenovala nové členy dozorčí rady Lesů ČR

Z ministerstva zemědělství dnes byly rozeslány jmenovací dekrety čtyřem novým členům dozorčí rady Lesů ČR. Pro Agroweb to uvedla mluvčí MZe Táňa Králová.V devítičlenné radě na základě rozhodnutí ministryně Mileny Vicenová nově zasedne asistent náměstka pro lesní a vodní hospodářství ministerstva zemědělství Roman Schindler, její poradce Jiří Jiránek, vedoucí oddělení monitoringu zemědělské politiky MZe Milan Kováč a Jan Smutný z poradenské firmy Warren Partners.

Radu naproti tomu opustí poslanci Karel Kratochvíle (ČSSD), Pavel Kováčik (KSČM), Jiří Papež (ODS) a Jiří John z MZe.
Cílem personálních změn je podle králové, aby obsazení orgánu bylo méně politické a zasedlo v něm více právníků či ekonomů.
V dozorčí radě jsou tři zástupci zaměstnanců podniku. V současnosti to jsou Ladislav Tomášek, Jaromír Kříha a Viktor Blaščák. Zbývajících šest členů orgánu jmenuje ministr zemědělství. Z nich po nynější obměně zůstávají Libor Lukáš (hejtman Zlínského kraje) a Luděk Šišák (lesnický odborník).
"Pokud paní ministryně usoudí, že je třeba v dozorčí radě udělat personální změny, je to její plné právo a kompetence a budeme to respektovat," řekl již dříve generální ředitel LČR František Koníček.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down