Ministryně financí: Alokace unijních prostředků pro ČR měla být na stávající úrovni

Výdaje kapitoly Ministerstva zemědělství v rámci schváleného rozpočtu na letošní rok činí 57,4 miliardy korun, což je o 7,2 miliardy více, než byl schválený rozpočet na rok 2018. Uvedla to ministryně financí Alena Schillerová na sněmu Agrární komory ČR, který se konal 12. května v Brně. Zdůraznila, že v tuto chvíli bude velice důležité vyjednávání programového období po roce 2021, aby alokace finančních prostředků pro Českou republiku byla stanovena ve stejné výši jako v předcházejícím období.

„Zásadně odmítáme zastropování přímých plateb. To je základní téma, které při tomto vyjednávání budeme prosazovat na půdě Evropské unie,“ prohlásila. Jako významnou podporu zemědělců vnímá Ministerstvo financí i takzvanou zelenou naftu. V minulém roce činila vratka spotřební daně 2,4 miliardy korun, informovala Schillerová.

Celý článek najdete v týdeníku Zemědělec č. 21/2019.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down