Mírné zhoršení výsledků způsobil růst cen vepřových půlek

Společnost VOMA z Uherského Brodu, která zpracovává maso a má i vlastní prodejny, vykázala loni tržby za prodej výrobků, služeb a zboží ve výši 174,8 milionu korun. Znamená to meziroční nárůst o necelé čtyři miliony korun. Firmě naopak klesl zisk. Loni činil 1,7 milionu, v roce 2015 to bylo zhruba o 0,7 milionu korun více. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.

Za mírné zhoršení ekonomických výsledků firmy může podle jejího jednatele Miroslava Mahdalíka růst cen vepřových půlek a tlak na zvyšování mezd. "V oblasti tržeb je vývoj odpovídající. Je zaznamenán nárůst, a to hlavně na úrovni maloobchodu, což dokazuje, že naše výrobky jsou u zákazníků oblíbené," uvedl Mahdalík ve výroční zprávě. Maloobchodní prodejny považuje za výkladní skříň společnosti. V roce 2016 získala VOMA ocenění Česká chuťovka za hradišťskou klobásu a uzené maso Rochus. Podařilo se jí také prodloužit certifikát Klasa u Božkovy klobásy, a to až do konce roku 2019. Společnost loni investovala 3,3 milionu korun do rozšíření prostor výrobny uzenin, s přispěním dotace si za 2,2 milionu korun pořídila také balicí linku a nákladní automobil. Firma loni zaměstnávala v průměru 64 lidí, o čtyři méně než v roce 2015. Na jejich mzdy uvolnila přes 17,2 milionu korun. Na letošní rok VOMA plánovala v případě dobrých ekonomických výsledků rozšíření závodu o bourárnu masa. Společnost byla založena v roce 1992, v listopadu oslaví své 25. výročí.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down