Miroslav Toman obhájil post prezidenta Potravinářské komory ČR

Miroslav Toman obhájil post prezidenta Potravinářské komory ČR. Rozhodla o tom včerejší valná hromada komory, mandát má na další čtyři roky. Žádného protikandidáta neměl. Komora má jednoho nového viceprezidenta, předsedu představenstva Madety Milana Teplého. Nahradil Stanislava Coufala ze skupiny Interlacto. Informoval o tom znovuzvolený prezident Toman.

V předsednictvu jsou zástupci hlavních oborových firem, Oldřich Reinbergr z cukrovaru Tereos TTD, generální ředitel firmy Jelínek Pavel Dvořáček, Čestmír Motejzík z Makokombinátu Písek, Jaroslav Kurčík za Penam z koncernu Agrofert a za malé a střední podniky Hynek Strnad.

"Hlavní úkoly jsou prosazovat ochranu trhu, ochranu zájmu výrobců proti zahraničním obchodním řetězcům, podporovat spolupráci s vědou a výzkumem a propagovat české potraviny," řekl po volbě šestapadesátiletý Toman.

Toman je zároveň prezidentem Agrární komory ČR, střet zájmů v tom ale nevidí. V tuto chvíli jsou podle něj zemědělci a zpracovatelé na stejné lodi. Zpracovatelé musí najít odbyt u řetězců, je to i v zájmu zemědělců, aby měli například kde prodávat mléko. U vědy a výzkumu by podle Tomana mělo ministerstvo zrychlit výběr úspěšných kandidátů na dotace na inovace v potravinářství, zlepšit by se podle něj měla i práce Výzkumného ústavu potravinářského Praha.

Toman se narodil 6. února 1960 v Žatci. Prezidentem komory se stal v září 2007, funkci přerušil během svého působení v čele ministerstva zemědělství od července 2013 do ledna 2014.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down