Miss zlatého moku zvolena v Žatci

Miss zlatého moku byla v sobotu vyhlášena ve městě Žatci, kde se v Městském divadle konal pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Jiřího Šulce galavečer s hlavní soutěží. Sedm finalistek zastupovalo sedm českých pivovarů, které vaří pivo ze žateckého chmele.

Rodinný pivovar Bernard reprezentovala Romana Davidová z Humpolce, Březňák Kateřina Hošicová z Liberce, Pivovar Černá Hora Linda Štaubertová ze Žatce, Krušovice Martina Štorchová z Litoměřic, Louny reprezentovala Markéta Macková z Teplic v Čechách, Zlatopramen Michaela Harkabusová z Teplic v Čechách a Žatecký pivovar Nella Vlková z Litvínova.
Všechny dívky navštívily své pivovary, aby se seznámily s prostředím pivovaru a připravily se na jednotlivé soutěžní discipliny, ve kterých měly představit svůj pivovar vtipnou prezentací, dále čepování a nabídka piva (technika čepování, rutina, správnost míry a pěny, šarm při nabídce). Pak následovala volná disciplina a konečně promenáda v plavkách (šarm, půvab, míry, krása).
Soutěž hodnotila odborná porota, kde zasedli zástupci pivovarnického a politického života, jako je například Doc. Ing. Jaroslav Čepička, CSc., výkonný ředitel Českého svazu pivovarů a sladoven, Mgr. Václav Pícl, I. náměstek ministryně Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Ing. Jaroslav Palas, ministr zemědělství, Ing. Jiří Šulc, hejtman Ústeckého kraje, Ing. Jiří Farkota, starosta Města Žatce, Ing. Jiří Kořen, ředitel Chmelařského institutu v Žatci, Mgr. Petr Šimáček, předseda Sdružení rodáků a přátel města Žatce a Mgr. Libor Želinský, šéfredaktor Deníku Lučan.
Verdikt odborné poroty: Nejúspěšnější dívkou, která získala titul Miss zlatého moku se stala Markéta Macková z Teplic v Čechách (21 let, výška 180, míry 90,67,93) zastupující Drinks Union, pivovar Louny.
Získala řadu hodnotných cen, včetně zájezdu do Španělska od pořádajícího Sdružení rodáků a přátel města Žatce a cestovní kanceláře Jarotour.
První vicemiss se stala Nella Vlková z Litvínova (20 let, výška 173, 94, 64, 84) zastupující Žatecký pivovar. Druhá vicemiss je Martina Štorchová z Litoměřic (20 let, výška 170, míry 94, 71, 90) z Královského pivovaru v Krušovicích.
Dívky budou s pivovary jeden rok spolupracovat.
Zástupce Deníků Bohemia Libor Želinský v průběhu večera zároveň oznámil také výsledky tipovací soutěže čtenářů novin Deníků Bohemia, dívku a pivovar s nejvíce získanými hlasy od čtenářů. Stala se jí Markéta Macková zastupující Drinks Union pivovaru Louny.
Akci připravilo: Sdružení rodáků a přátel města Žatce, Chmelařský institut v Žatci a Deníky Bohemia.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *