Místní akční skupiny zřejmě dostanou na rozvoj venkova od vlády méně

Vláda zřejmě dá méně, než slíbila, místním akčním skupinám (MAS) na rozvoj venkova. Podle informací Sdružení místních samospráv má jít prostřednictvím MAS do rozvoje venkova zhruba dvacet miliard korun, což je proti slibu asi o čtvrtinu méně. Uvedli to na tiskové konferenci poslanci z klubu TOP 09 a Starostů Věra Kovářová a Stanislav Polčák. Ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová podle nich slíbila 27 miliard korun.

Místní akční skupiny jsou společenstvím lidí, neziskových organizací, podnikatelů a veřejné správy, která spolupracují na rozvoji venkova a zemědělství. Kovářová kvůli nim v březnu ve sněmovně ministryni Jourovou interpelovala. Ministryně jí tehdy odpověděla, že Ministerstvo pro místní rozvoj jde do konečného vyjednávání s návrhem na minimálně dvacet miliard z kohezní politiky a sedm miliard ze zemědělské politiky.
Podle poslanců však například Ministerstvo průmyslu peníze pro MAS odmítlo vyčlenit. Představitelé MAS prý zvažují, že budou proti postoji ministerstev protestovat v Česku i v Bruselu.
Sdružení místních samospráv už ve čtvrtek uvedlo, že Ministerstvo průmyslu a obchodu odmítá jednat o zapojení MAS do připravovaného operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. To podle sdružení může způsobit neschválení programu, zdržení v čerpání peněz i hrozbu vracení velké části peněz.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *