23.02.2012 | 04:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Mladí agrárníci vítají pomoc ministerstva

Ministerstvo zemědělství schválilo dotace začínajícím zemědělcům. Sto padesát milionů korun tak bude rozděleno zemědělcům na začátek jejich podnikání. „Od roku 2007 běžela cílená podpora mladých zemědělců v jejich začátku podnikání. Začínající zemědělec dostal dotaci jeden milion korun, tím se zavázal, že bude pět let v zemědělství podnikat. V letech 2007 až 2011 bylo připraveno dvě stě až čtyři sta milionů korun ročně, které se vyčerpaly. Na rok 2012 hrozilo, že peníze nebudou. Ministerstvo zemědělství však peníze našlo, takže podpora mladých zemědělců bude pokračovat, za což jsme opravdu velmi rádi,“ popisuje situaci prezident Společnosti mladých agrárníků České republiky Petr Mareš.

Zemědělci stárnou, a pokud nedojde k přívalu mladých lidí do této oblasti, může se stát, že velká část půdy nebude obhospodařovaná a bude ležet ladem. „Bez finanční podpory do začátku nejsou mladí schopni své podnikání rozjet. Díky penězům z Programu na obnovu venkova se podařilo stovkám zemědělců své podnikání nastartovat. Podpora bude pokračovat i nadále. Nové žádosti bude ministerstvo přijímat letos na podzim,“ upřesňuje Mareš a dodal, že díky této podpoře se podaří zmenšit věkový průměr zemědělců. 
Začínající zemědělci mají o finanční podporu velký zájem. Ministerstvo rozdělilo 1,4 miliardy korun mezi třináct set žadatelů. Vloni došlo k úplnému vyčerpání a hrozilo, že na letošní rok nebudou žádné peníze. „Ministerstvo dalo dohromady peníze z vratek, tedy z neúspěšně realizovaných projektů a také peníze z jiných nedočerpaných programů. Jsme rádi, že tyto peníze, které se mohly poslat kamkoliv jinam, půjdou právě na podporu mladých zemědělců,“ uzavřel .

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down