22.09.2004 | 04:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Mléčné výrobky z Ruska se mohou do unie dostat za několik týdnů

Bude to poprvé, co bud povoleno ruským mlékárnám vyvážet své výrobky do Evropské unie. Na unijní seznam podniků s vývozním povolením EU se dostaly tři mlékárny– z Moskvy, Baraulu a Lipecka, informovala Evropská komise v dnešním komuniké. Krok přivítal komisař pro zdraví a ochranu spotřebitelů David Byrne jako potvrzení o dobré spolupráci mezi Ruskem a unií. Vstřícný krok ze strany EU však prý není podle komisaře výměnný obchod za ruský souhlas s pokračováním unijního vývozu masa na ruský trh.

Souhlas z Evropské unie získaly tři ruské mlékárny poté, co měly v ruce osvědčení od ruských úřadů, že plně splňují unijní normy pro bezpečnost potravin a také po inspekci unijních potravinářů a veterinářů. Export se však může rozběhnout, až když nynější rozhodnutí vyjde v úředním věstníku za pár týdnů. Mlékárny mají pravidelně kontrolovat ruští inspektoři, právo na inspekci na místě mají i kontroloři z EU.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down