18.01.2005 | 04:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Mlékárna Čejetičky míří na evropský trh

Mlékárna Čejetičky v Mladé Boleslavi již splnila všechny normy požadované Evropskou unií a ke konci loňského roku v ní tedy skončil režim přechodného období. Letos hodlá firma zvýšit produkci a poprvé začít i s vývozem části výrobků do zahraničí.Informoval o tom ředitel mlékárny Zdeněk Košek.

Během přechodného období mlékárna uskutečnila nákladnou přestavbu za 25 milionů korun. Vznikla zde především hygienická smyčka a oddělila se oddělení takzvaného čistého a špinavého provozu. V současné době mlékárna podle Koška splňuje všechny hygienické i veterinární předpisy, které požaduje Evropská unie. Letos chce podnik vyvézt do zahraničí zhruba desetinu produkce, a to na Slovensko, Maďarsko a do Německa. K uplatnění části výrobků v zahraničí nutí mlékárnu i ztížená situace po vstupu Česka do Evropské unie, kdy na jedné straně narostly ceny syrového mléka a na druhé straně se v obchodních řetězcích objevilo zboží z Evropské unie.
Mlékárna Čejetičky se specializuje na výrobu čerstvých mléčných výrobků konzumního charakteru, kysaných tekutých mléčných výrobků, měkkého i tvrdého tvarohu a čerstvého másla. Od roku 1994 je jediným vlastníkem firmy Slavoj Marek.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down