09.06.2000 | 10:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Mlékárna dostala pokutu kvůli zastavení odběru mléka

Společnost Intermilk, s. r. o., Karlovy Vary dostala pokutu 50 tisíc korun za porušení zákona o ochraně hospodářské soutěže. Josef Bednář, předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, odůvodnil udělení pokuty tím, že společnost bez objektivně ospravedlnitelných důvodů ukončila nákup syrového kravského mléka od jednoho ze svých dosavadních dlouhodobých dodavatelů.

Podle tiskového oddělení ÚOHS podstata případu spočívala v tom, že společnost Intermilk na předělu let 1998 a 1999 požadovala od svých dodavatelů prominutí úroků z nezaplacených pohledávek, což jeden z nich odmítl. Na to mu společnost hned následující den ukončila odběr mléka. Tím dotyčný producent ztratil možnost odbytu.
„Soutěžitel v dominantním postavení,“ jak v odůvodnění svého rozhodnutí předseda ÚOHS uvádí, „nemůže svému dlouhodobému obchodnímu partnerovi, který se řídí řádnými obchodními praktikami, odepřít bez objektivně ospravedlnitelných důvodů další dodávky či odběr zboží, rovněž tak nemůže i v případě existence takových důvodů s ním jednoduše ukončit obchodní vztah, aniž by jej na to prokazatelně upozornil v takovém časovém předstihu, který by mu umožnil včasnou adaptaci na nové podmínky daného trhu.“

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down