Mlékárna Kunín použije zisk na snížení ztráty

Na úhradu ztrát z minulých let použije Mlékárna Kunín většinu z loňského zisku, který po zdanění dosáhl pět milionů korun. Do rezervního fondu firma převede 250 000 korun. Ztráta na konci roku 2002 činila 82,8 milionu korun. Rozhodli o tom akcionáři na dnešní řádné valné hromadě.

Akcionáři zvolili novým členem představenstva Zdeňka Adámka, který nahradil bývalého generálního ředitele Vladimíra Jeřábka. Ten byl odvolán z postu šéfa podniku loni v listopadu. Předseda představenstva mlékárny František Žídek uvedl, že firmu loni ovlivnilo zvyšování dovozů mléka a mléčných výrobků na tuzemský trh a zároveň pokles vývozu těchto komodit. „Oba tyto vlivy způsobily nadbytek mléka na zpracování, jeho horší uplatnění na vnitřním a zahraničním trhu. Tím došlo ke zhoršení rovnováhy na trhu, k poklesu realizačních cen mléčných výrobků a nárůstu zásob u komodit určených na export,“ řekl.
Obrat Mlékárny Kunín v mezinárodních řetězcích a maloobchodních sítích se podle Žídka loni zvýšil o 11 procent a jeho podíl na celkových tržbách činil 64 procent. Nejvýznamnější prodejní komoditou firmy bylo trvanlivé a čerstvé mléko, které tvoří více než třetinu tržeb.
Společnost loni vytvořila zisk pět milionů po předloňské
ztrátě 75,5 milionu. Tržby za prodej výrobků a služeb meziročně poklesly na 1,767 miliardy z 1,8 miliardy v roce 2001.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *