28.06.2007 | 11:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Mlékárna Kunín vykázala zisk

Společnost Mlékárna Kunín z loňského čistého zisku 12,27 milionu korun pošle 613.500 korun do rezervního fondu a zbylých 11,656 milionu převede na snížení neuhrazené ztráty minulých let. Rozhodla o tom dnešní řádná valná hromada společnosti, která se ke konci minulého roku potýkala se í ztrátou zhruba 69 milionů korun.

Akcionáři také rozhodli o odměňování členů statutárních orgánů a do pětičlenného představenstva opětovně zvolili Fratiška Žídka. Dosavadnímu předsedovi orgánu totiž v červnu vypršelo pětileté funkční období.
Firma, která patří mezi pět největších zpracovatelů mléka v ČR, loni vytvořila čistý zisk 12,27 milionu po předloňském zisku 5,5 milionu korun. Tržby stouply o 11 milionů korun na 1,892 miliardy. Firma loni nakoupila od 37 dodavatelů 114 milionů litrů mléka za cenu 7,73 koruny za jeden litr. Nákup mléka meziročně poklesl o dva miliony litrů, takže firma v závěru roku nebyla schopná pokrýt všechny požadavky svých zákazníků, řekl akcionářům předseda představenstva František Žídek.
Mlékárenská firma očekává, že v letošním roce bude pokračovat tlak na prodejní ceny a zavedení mýtného zdraží dopravu, která se promítne i do zdražení materiálu a služeb, zvýší se náklady a energie. Firma chce proto více šetřit. Do plánu investic zahrnula pouze nejnutnější modernizaci výrobních provozů, vybavení laboratoří a sofware za celkem 30 milionů korun, oznámil Žídek.
Loni mlékárenská firma investovala 92 milionů korun, necelých 16 milionů korun se firmě vrátilo formou dotace ministerstva zemědělství. Podle Žídka mlékárna v uplynulém roce dořešila nedostatek skladovacích prostor, pořídila například expediční sklad za 30 milionů korun.
A.s. Mlékárna Kunín má zhruba osmnáctiprocentní podíl na prodeji smetany a šlehačky a zaujímá páté místo v prodeji jogurtů v Česku. Podnik s výrobou umístěnou do Ostravy-Martinově má asi 330 zaměstnanců, jejichž hrubá mzda loni stoupla o 6,4 procenta na 16.280 korun. Rozhodujícím vlastníkem společnosti je a.s. Moravskoslezské mlékárny, která sdružuje zemědělské prvovýrobce. Podíl hlavního akcionáře na základním kapitálu 212 milionů korun činí 70,7 procenta.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down