27.01.2003 | 01:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Mlékárna Kunín zprovoznila novou linku na PET láhve

Jedna z největších mlékárenských společností v tuzemsku a. s. Mlékárna Kunín v tomto týdnu ve svém provozu v Ostravě-Martinově zpustila novou italskou linku na plnění mléka do PET láhví. Jde o ojedinělou investici tuzemského mlékárenského průmyslu, protože stejné plnící linky mají jen dvě další mlékárny. Kunínská technologie navíc využívá zcela výjimečného modrého plastu, který by měl dokonaleji chránit mléko před vlivy světelného záření.

Výrobcem nové linky je italská společnost Galdi a hodnota zařízení je vyčíslena na asi 20 miliónů korun. Další menší výdaje si vyžádaly úpravy podlah a odtokové kanalizace v místech, kam byla linka instalována. Obsluha zařízení už má za sebou první zkušební směny, kdy se do PET láhví plnila jen voda a dodavatel vylaďoval seřízení linky. Nyní začala druhá fáze, kdy se modré plastové láhve naplňují již standardně mlékem. Na pultech by mělo být „modré mléko“ z Kunína k vidění během února.
Linku k plnění mléka do PET láhví tvoří dvě „větve“ linek, z nichž každá je schopna naplnit za hodinu
3 000 litrů mléka. Zatímco první část linky by měla standardně plnit litrové obaly, druhá je schopna vytvářet obsahové variace podle přání zákazníků. K celé sestavě je připojena ještě technologie na vystříkávání a dezinfekci láhví, dále navazuje uzavírací stroj a etiketovač. Na konci celého výrobního procesu se PET láhve s mlékem zatavují do smrštitelné fólie.
Současně s linkou na PET láhve zůstává v martinovském provozu Mlékárny Kunín v chodu i klasická linka na plnění mléka do „papírových“ krabic. Výroba z nové PET linky tedy nenahrazuje, ale dále doplňuje a rozšiřuje dosavadní sortiment kunínské mlékárenské společnosti.

KONTAKT: Eva Kijonková,

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down